Krediler ve Kredi Kartları

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar listemize buradan göz atabilir peşinatsız konut kredisi veren bankalar hangileridir, şartları ve prosedürleri nelerdir bu yazıdan inceleyebilirsiniz.

Yıllardır çalışıyorsunuz ama elinizde yeterli bir peşinat yok ve bir türlü istediğiniz eve sahip olamıyorsunuz değil mi? Satın alacağınız eve verilen %75 oranındaki kredi işinizi görmüyor. Hala kira ödemeye devam ediyorsunuz ve aslında peşinatınız olsa, zaten ödüyor olduğunuz kiranın üzerine bir miktar daha ekleyip aylık taksitleri üstlenebiliyorsunuz ama sistem buna müsaade etmiyor. Bugüne kadar ödediğiniz kiralar havaya uçup gitmeye devam ediyor, yok olan bu para gelecek için hiçbir şey ifade etmiyor. İşte bu aşamada yüzde yüz konut kredisi veren bankalar listesi sizler için hayat kurtarıcı bir liste olabilir.

Peki, bu bankaların sunduğu yol işinizi görüyor mu? Şartları nelerdir? gelin birlikte bakalım…

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Şartları Neler?

Ev kredisinin tamamını nasıl alırım diyenlere öncelikle şunu belirtelim ki aslında peşinatsız ev kredisi diye bir şey yoktur sadece kılıfına uydurulmuş bir yöntem bulunmaktadır. Hâlâ daha geçerliliği devam eden yöntem şöyle. Satın almak istediğiniz ev için standart konut kredisi başvurusunda bulunup, bunla ilgili rutin prosedürleri uyguluyorsunuz. Diğer taraftan ise eksik kalan peşinat kısmını, başka bir gayrimenkulü bankaya teminat olarak göstererek tüketici kredisi adı altında alabiliyorsunuz. Bahsi geçen bu gayrimenkulün tapusu herhangi bir tanıdığınız üzerine olabilir. Elbette ki bu kişi, malını bankaya teminat olarak göstermenize rıza gösterecek bir tanıdık olmalı.

Bu yol işinizi görüyor mu bilemiyoruz ama şu anki yasal şartlarda var olan tek çözüm bu. Elbette ki eşten dosttan malını ipotek etmesini istemek hiç de kolay değil ama geçmişte kendisiyle özel hukukunuz olan biri olabilir, kendisine çok faydanız dokunmuş biri olabilir ya da bir eve sahip olduğu halde size nakit borcunu bir türlü kapatamayan biri olabilir. Alternatifleri yazması bizden, akıl yürütüp özel durumlarınızı değerlendirmesi sizden olsun!

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Listesi

Yüzde yüz konut kredisi veren bankalar listesi şöyle;

  • Akbank
  • Finansbank
  • Odeabank
  • Garanti Bankası
  • HSBC
  • İş Bankası
  • Vakıf Bank

Bu markalar başta olmak üzere peşinatsız konut kredisi veren bankalar olarak pek çok farklı banka ile bu işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmayı düşündüğünüz banka bu listede yoksa hiç dert etmeyin. Şubenize gidin, bu yöntemi uygulayıp uygulayamayacağınızı bizzat sorun. Unutmayın ki bankalar kredi satmak için varlar ve en az sizin kadar hevesli şekilde yapılabilecek tüm alternatifleri değerlendireceklerdir.

Peşinatsız ev almak istiyorum ev kredisinin tamamını nasıl alırım diye alternatif çözüm düşünenlere verilebilecek yasal tek önerinin bu olduğunu vurgulayarak yazımızı sonlandıralım. Ayrıca evin ekspertiz değeri nasıl yüksek gösterilir konulu yazımız da size katkı sağlayabilir. Üzerine tıklayarak ilgili yazıya geçiş yapabilirsiniz.

Standard