konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer
Krediler ve Kredi Kartları

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşebilir!

Konut kredisi faiz oranları 2016 yılının başlarından bu yana yavaş bir düşüşte seyir ediyordu fakat yıl sonuna kadar biraz daha düşebilir.

2016 yılı başlarında konut kredisini en düşük faizle veren bankalar sayesinde, piyasa ortalaması %1,12 oranına gelmişti. Bu oran ilk olarak Ağustos ayı civarında düşüşe geçmişti ancak bu düşüş pek de sevindirici bir düşüş değildi. Sadece 0,1 puan gerilemeye geçmişti. Sonrasında Eylül ayı civarı bir miktar daha düşerek %1,06 oranına gerilemişti. Konut kredisi kullanmak isteyenler için mutlu edici bir gelişme olarak faiz oranları düşmeye devam etti. Arada sırada yeni yükselişler görülmüş olsa da piyasa ortalaması şu günlerde 1,05 olarak görülüyor.

2016 yılından 2017 senesine doğru geri sayımın başladığı son 30 günde bu oranın daha da düşebileceği tahmin ediliyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları En Düşük Bankalar

Bankaların uyguladığı faiz oranlarının an be an değişebileceğini hatırlattıktan sonra gün itibariyle şu 3 bankayı en üst sıraya koyabiliriz.

Ziraat Bankası %0,88 faiz oranıyla, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası da %0,90 faiz oranıyla ilk üçte yer alıyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer?

Faiz oranlarının genellikle sosyal, ekonomik, siyasi iç etkenler, dünya piyasalarının genel seyri gibi pek çok faktöre bağlı olduğu söylenir fakat yoğun iş temposu ve hayat gailesi içerisinde debelenirken tüm bunları nasıl takip edeceğim diyorsanız işinize hayli yarayacak bir tüyo verelim…

Altın fiyatları yükselmeye başlıyorsa kredi faiz oranları düşmeye başlayacak demektir. Aklınızın bir köşesinde dursun…!

Standard