kitap satış ortaklığı
İnternetten Para Kazanmak

Kitapyurdu Satış Ortaklığı Hakkında Detaylı Bilgi

Kitapyurdu satış ortaklığı-Komisyon oranları avantajları ve dezavantajları hakkında detaylı bilgi. Kitapyurdu satış ortaklığı düşünenlere tavsiyeler.

Satış ortaklığı yapan ve kitap pazarlamak üzere ortaklık arayan kişilere hayli ışık tutacak bir yazı hazırladık. Kitapyurdu satış ortaklığı hakkında detaylı bilgileri paylaştık. Avantajları ve dezavantajları konusunda tespitlerimizi anlattık. Ayrıca, çok daha yüksek kazanç sağlayabileceğiniz, satış ortaklığı veren e-kitap sitelerinden de bahsettik.

Kitapyurdu Satış Ortaklığı Yapanlar Ne Kazanıyor?

Öncelikle şunu fark ettik ki Kitapyurdu’nun verdiği komisyon oranlarını görebilmek için Kitapyurdu satış ortaklığı sistemine hesap oluşturmak gerekiyormuş. Kendilerine mail attık ve hesap açmadan önce komisyon oranlarını öğrenmek istediğimizi bildirdik. Komisyon oranlarının makul olduğunu görürsek o vakit hesap açabileceğimizi söyledik. Hala cevap alamadık. Nette yaptığımız araştırma sonucunda da %2 komisyon verdiklerini öğrendik.

Şimdi hemen kişisel yorumumuzu katalım arkadaşlar. Yüzde iki komisyon nedir Allah aşkına! Bu rakama uğraşmaya değer mi?

Kitapyurdu ile satış ortaklığı yapıp, ay sonunda elinize adam gibi bir para geçmesi için 80.000 kitap satmanız gerekiyor. 80Bin kitap satıp kazanacağınız rakam 1.500TL olacak. Bu sayıdaki kitabı ne zaman kime satacaksınız arkadaşlar. Emeğe yazık! Mesainize yazık!

Yüz bin kitap satsanız yüzde iki komisyonla ay sonunda kazanacağınız para 2Bin TL eder. Peki, siz yüz bin kitap satabilir misiniz?

Ekşi Sözlük kadar trafiği olan bir sayfanız olması gerekiyor. Tabi bu durumda da akla şu geliyor, Ekşi Sözlük kadar trafiği olan bir sayfanız olsa Kitapyurdu’ndan kitap mı satmaya ihtiyacınız olur? Elbette ki olmaz! Google Adsense reklamcılığı yaparsınız kat be kat fazlasını kazanırsınız.

Böyle bir komisyon oranı olamaz! Olmamalı!

Bu komisyon oranlarıyla satış ortaklığı falan yapılmaz. Kuş gibi para kazanmak için yıllarınız gider. Aşağıda çok çok daha yüksek rakamlar kazanabileceğiniz alternatiflere göz atın deriz.

Kitapyurdu Satış Ortaklığı Alternatifleri

Yine kitap satış ortaklığı yaparak çok güzel paralar kazanabileceğiniz ürünler var. %50 komisyon oranıyla Know-How türü kitaplar satabilirsiniz. Know-How yani Bil-Yap türü kitaplar. Bir şeyin nasıl yapıldığını A’dan Z’ye adım adım anlatan, eğitici kitaplar. Son yıllarda bu tür kitaplara çok rağbet var.

Örneğin, E-Kitap Dünyası Ar-GE tarafından üretilmiş kitaplar. Bu ekip genellikle kadın erkek ilişkileri hakkında, okuyucularına ilişki koçluğu yaparcasına yol yordam öğreten kitaplar üretiyor. Hem fiyatlarının yüksek olması hem komisyon oranlarının yüksek olması hem de satış güçleri olması nedeniyle, satış ortağına çok güzel paralar kazandıran ürünler bunlar. Mesai ayıracaksanız bu gibi işlere ayırın mesainizi deriz.

E-Kitap Dünyası, Know How türü kitapları üreten marka. Dahil olduğu satış ortaklığı sistemini ise Odaklı Pazar LTD. Şti. yönetiyor. info(et)ekitapdunyasi(nokta)net mail adresinden kendileriyle irtibat kurabilirsiniz.

Affiliate Marketing havuzuna ücretsiz üyelik açarak, havuzda bulunan E-Kitap Dünyasına ait kitapları kolaylıkla satmaya başlayabilirsiniz.

Fiyatların yüksek olması sizi hiç korkutmasın. Know-How kitapların piyasası böyle. Çatır çatır alıyor millet. Komisyon oranları da %50 gibi çok iyi bir komisyon. Kitapyurdu satış ortaklığında 1.500TL kazanmak için 80.000 kitap satmanız gerekirken, know-how kitaplarda ayda 30 tane satsanız 1.500TL kazanıyorsunuz. Arada dağlar kadar fark var.

Kitapyurdu Satış Ortaklığı Ödeme Yapmıyor mu?

Bu konuyu araştırırken bazı forumlarda bu gibi şikayetleri de gördük. Yıllardır parasını alamadığından bahseden kişiler olmuş. Ne derece doğrudur bilemiyoruz ama ilgili forumlarda bir tekzip yayınlatmadıklarına göre şikayet eden insanların haklılık payı olabilir.

Özetle arkadaşlar, “Kitapyurdu satış ortaklığı” hakkındaki izlenimlerimiz ve tespitlerimiz bu yöndeydi. Know-How kitaplarla internetten kısa sürede çok daha yüksek para kazanmak mümkünken Kitapyurdu ya da benzer markalara bu komisyonlarla satış ortaklığı yapmayı pek mantıklı bulmadık.

Standard