internetten para kazandıran 6 yöntem
E-Ticaret, İnternetten Para Kazanmak, Keşfedilmemiş Kazanç Kapıları

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

İnternetten para kazanma yöntemleri nelerdir? internetten para kazanma yolları olan 6 kolay yöntemi anlattık. internetten para kazanmak için ne yapmalıyım diyenlere internetten nasıl para kazanılır aktardık.

İnternetten sermayesiz şekilde ya da çok az bir sermaye ile para kazanılabileceği bilgisi duyduğunuz ilk dönemlerde ‘Yok canım, doğru değildir. Sanmıyorum’ dedirten bir bilgidir. Çünkü alışılagelmiş iş yaşamında girişimci olmuş kişilere baktığımızda, kurdukları işe hep çok para yatırdıklarını ve çoğu zaman da kazanamadıklarını görmüşüzdür ama internetten para kazanmak hem de ciddi paralar kazanmak mümkündür.

iç sesiniz size ‘Millet onca para yatırıyor da kazanamıyor, ben hiç masraf yapmadan nasıl kazanacağım ki?’ der ve sizi bu yoldan alı koyar. Sakın ikna olmayın! Diğer saptırıcı algı ise para kazanmak için illaki kurulu düzeni olan bir işyerine eleman olmak, sabah 9’da iş başı yapıp akşam 7’ye kadar bitap düşmek gerektiğine inanmaktır. Hayır, bir insanın para kazanabilmesi için böylesi bir yaşam şart değil. Evde pijamalarınız üzerinizdeyken internetten para kazanma mümkündür. internet dünyası buna imkan vermektedir. İnternet bağlantısı olan bir bilgisayarla, bir aileyi çok rahat geçindirecek rakamlar kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmaya başladıkça bunun hiç de inanılmaz bir gelişme olmadığını siz de fark edeceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey bilgi. O bilginin de ön kısmını bu yazıda edinmiş olacaksınız zaten. Şimdi, internetten para kazanmanın yolları olan 6 harika yöntemi maddeler halinde sıralayıp detaylıca anlatalım.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 1

1.Satış Ortaklığı 

İnternetten para kazanma yöntemleri nelerdir denildiğinde ilk olarak satış ortaklığından bahsetmek gerekir. Global ismi Affiliate Marketing’dir. İnternette satılan herhangi bir ürünün satışına ortaklık etmek demektir. Ülkemizde belli bir kesim tarafından son 7-8 yıldır yapılan ama hala daha çok az kişi tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu yönüyle keşfedilmemiş kazanç kapıları olarak iyi örneklerden biridir. Avrupa ve Amerika’da ülkemize nazaran çok daha yaygın bir metottur. Ciddi paralar kazanılmaktadır ve tatil gibi bir hayat söz konusudur. Ek iş olsun diye bu alana giren çoğu kişi, var olan asıl işini bırakmış ve Satış Ortaklığı’nı asıl işi haline getirmiştir. Bu işin nasıl işlediğinin detaylarını aklınızı karıştırmamaya çalışarak şöyle anlatalım;

Daha önce adını çok duyduğunuz ya da belki de hiç duymadığınız markaların neredeyse hemen hemen hepsi internetten satış yapmakta, değil mi? Çünkü e-ticaret kullanmayan hiçbir marka kalmadı artık. Bu yüzden, eskiden bu markaların reklamlarını sadece televizyonlarda görüyorken artık şimdi internette tonlarca reklam görüyoruz. Fakat burada şöyle bir fark var. Bu markalar, televizyon reklamı verdiklerinde yayın yapılacak kanala tonla para öderlerdi. İnternette reklam verdikleri yerlerde de kısmen bu şekilde ödeme yapmaktalar ama diğer bir taraftan da şu yapılıyor artık, reklam veren marka ve reklamı yayınlayacak olan kişi/kurum bir havuzda toplanıyor. Reklamı yayınlayacak kişi, bu havuzdan istediği markayı ve satış ortağı olacağı ürünü seçiyor ve kendi web sayfasında bu ürünün tanıtımını yaparak vesile olduğu kadar satıştan komisyonunu kazanıyor. İşte, satış ortaklığı yani affiliate marketing böyle işliyor.

Kuracağınız bir web sayfasında, basit bir blog sayfasında hatta Twitter-Facebook sayfalarınızda bile yapılabilir bir iştir bu. Maddi anlamda size hiçbir maliyeti yoktur. Ama bu işten para kazanmaya başlayanlar, daha çok kazanabilmek için daha çok kitleye ulaşmayı hedeflediklerinden, kendi istekleri doğrultusunda bazı ufak harcamalar yapabilmektedir. Örneğin, kurdukları web sayfasını daha iyi bir şekle sokmak için para harcarlar, makale yazarı gerekiyorsa yazı başına para öderler…vb. gibi ufak harcamalar yapabilirler. Elbette isterseniz bunlar yalnız başınıza da yapabileceğiniz işlerdir. Bu yüzden para harcayıp harcamayacağınız sizin bileceğiniz iştir. Ana sermayeniz sadece bu işe ayıracağınız vakittir aslında. Çünkü kuracağınız web sayfasında içerik oluşturmak, bu içerikler sayesinde web sayfasına ziyaretçiler çekmek bu işin temelini oluşturmaktadır. Birçok kişinin internette boş işlerle vakit geçirdiğini düşünürsek, bu boş vakti yavaş yavaş satış ortaklığına doğru çevirmek ve nasıl ilerleneceğini öğrenmeye başlamak son derece akıllıca bir yatırımdır.

Az önce ‘Reklam veren marka ve reklamı yayınlayacak olan kişi/kurum bir havuzda toplanıyor’ demiştik. Bu havuza aynen bir hotmail ya da Facebook hesabı açar gibi girip hesap açıyorsunuz. Havuzda var olan marka ve ürünleri inceleyerek istediğiniz bir ürüne ya da arzu ederseniz birçok ürüne satış ortağı oluyorsunuz. Size özel bir link veriliyor ve bu linki sayfanızda paylaşıyorsunuz. Sayfanıza bir şekilde yolu düşmüş olan kişiler paylaştığınız bu linke tıklayıp, ürünün kendi web sayfasına geçip, bu ürünü satın alırsa komisyon kazanıyorsunuz. Havuz yönetimi ayın belli günlerinde banka hesabınıza paranızı gönderiyor. Bu sisteme, hiçbir adım için para ödemiyorsunuz. Havuzda kendinize ait bir hesap açmak, bir ürüne satış ortağı olmak…vs. tüm bunlar ücretsiz. Çünkü onların satışlarını arttıracak kişilerden birisiniz ve bu sebeple sizden hiçbir şekilde, en ufak şey için bile para talep edilmez. Sisteme hiçbir şey taahhüt etmek zorunda da değilsiniz, yani satış yapamayacak olursanız ya da hevesiniz kaçar da uğraşmak istemezseniz kimseye hiçbir zararı yok. Bu sistemde sadece satışını yaptığınız ürünün komisyonunu alırsınız. Sistem bu kadar basit ve akıcıdır. internetten para kazanma yolları nelerdir diye merak eden okuyucularımıza verilebilecek ilk örnek Satış Ortaklığı sistemidir.

Web sayfanızda ya da bloğunuzda güzel içerikler üretip, satış ortağı olduğunuz ürüne yönlendirme yapabilirseniz, yönlendirdiğiniz kişiler de o ürünü satın alırlarsa havuzda kurduğunuz hesabınızda komisyonlarınız birikmeye başlar ve ayın belli bir günü bu miktarı eksiksiz şekilde banka hesabınıza transfer ederler, olay budur. Bu işin tüm detay ve teferruatlarını öğreten GooMass isimli eğitim setine ulaşmak için linkin üzerine tıklayabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2

2.Youtube’dan Para Kazanma

İnternetten para kazanmak için bir diğer yol da Youtube platformudur. izlediğimiz videoların çoğu Youtube üzerinde sergilenen videolardır değil mi? Çoğunuz buna evet cevabını vereceksinizdir. Son istatistiklere göre Youtube internet dünyasında ve dünya genelinde en çok ziyaret edilen üç siteden biri.

Facebook’ta arkadaşlarımızdan birinin paylaştığı ve bizim tıklayarak izlediğimiz sevimli mi sevimli ya da garip mi garip o videolar bizleri güldürdüğü gibi yayıncısını da güldürmekte hatta cebini parayla doldurmaktadır. Charlie diye ünlenen videoyu görmüşsünüzdür belki. İki küçük kardeş birbirleriyle oynarlarken adı Charlie olan çocuk kardeşinin parmağını ısırır ve diğer kardeşin Charlie diye bağırışıyla olay oldukça komik bir hal alır. Bu videodaki bebelerin babası, Youtube kanalına yüklediği bu videonun yaklaşık 850milyon kişi tarafından izlemesiyle (yani neredeyse 1 milyar izlenme), çok kısa bir sürede 1milyon dolar kadar para kazandı. Kazanmaya da devam ediyor çünkü video hala yayında ve günbegün yeni kişiler tarafından izlenmeye devam ediliyor. Peki, Youtube biz izleyicilerden bu videoyu izliyoruz diye para almazken ve Charlie’nin babasından da bu videoyu yayınladı diye para almazken nasıl oluyor da Charlie’nin babasına para ödüyor?

Şöyle ki izlerken fark etmişsinizdir, videonun üzerinde ve yan tarafında bazı reklamlar bulunuyor. İşte Youtube bu reklamlardan hayli para kazanıyor. Peki bu reklamların neredeyse 1 milyar kez görülmesinin sebebi nedir? Sebep Charlie’nin babasının yüklediği videodur. İşte bu yüzden Youtube, Charlie’nin babasına ödeme yapıyor. Bir nevi katkı payını ödüyor gibi düşünün, çünkü Charlie’nin babası bu video ile Youtube’a bir milyar ziyaretçi çekmiş durumda.

Özetle siz de bir Youtube kanalı açarak internetten para kazanabilirsiniz. Ortalıkta en çok dönen videolara baktığımız zaman bu videoların genellikle insan ya da hayvanların komik hallerinin yer aldığı, dans eden, güzel şarkı söyleyen kişilerin ya da adrenalin-heyecan hissi yaratan videoların olduğunu görürüz. Aslında izlediğimiz birçok video sizin de çevrenizde, evinizde rahatlıkla çekebileceğiniz türden videolardır. Tıpkı yukarıda örneğini verdiğimiz bıcırıklar gibi. Youtube’dan para kazanmak şansına nail olmuş kanal sahiplerinin sizden tek farkı hayat içerisinde var olan bu sahneleri çekip kanallarında yayınlıyor olmaları. Bunun dışında bir farklılıkları yok. Yani birileri sizden evvel internetten para kazanma yollarından biri olan Youtube yöntemini keşfetmiş ve uyguluyor. Hepsi bu. Youtube’dan nasıl para kazanılır konusunda tüm teferruatları öğreten Youtube Akademisi isimli rehbere ulaşmak için linkin üzerine tıklayabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 3

3.Facebooktan Para Kazanma

Facebooktan nasıl para kazanılır demeyin. internetten para kazanma yöntemlerinden biri de Facebooktan para kazanmaktır. Tıpkı Youtube’da olduğu gibi, halen birçok insan Facebooktan para kazanılıyor olduğundan habersiz. Takip etmekten keyif aldığınız hobisel sayfaları hatırlayın. Dekorasyonla ilgili, modayla ilgili, parfümlerle ilgili sayfalar. Bu gibi sayfaların yöneticileri zaman zaman bir ürüne gönderme yaparlar. Şu kazağın fiyatı şu, şuradan temin edebilirsiniz derler. İlgili kişi o sayfaya geçip kazağı satın alırsa Facebook sayfasının yöneticisi komisyonu kazanır. Başta anlattığımız satış ortaklığının Facebook’ta uygulanan modelidir bu. Facebook, satış ortaklığında havuz tarafından size verilen özel linkleri paylaşmanıza müsaade ediyor. Sayfanızda isterseniz yerel işletmelere reklam alanı da pazarlayabilirsiniz. Ulusal markalar da sizle çalışabilir ama bunun için sayfa beğeni sayınızın oldukça yüksek olması gerekir. 300Bin ve üzeri gibi mesela.

Eğer böyle bir sayfanız yoksa, insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz bir sayfa açıp Facebook’u para kazandığınız, kazanç kapılarınızdan biri haline getirebilirsiniz. Kaliteli paylaşımlar yaparak sayfanızı beğenen sayınızı arttırın. Bunun için takipçisi fazla olan sayfaları inceleyip onlardan ilham alarak aklınızda bir şeyler şekillendirebilirsiniz. ilk olarak arkadaş listenizi sayfanızı beğenmeye davet edin. İlerleyen zamanlarda 500-1000 kişi gibi bir takipçi sayınız olduğunda çok daha hızlı ve kendi kendine beğeni aldığınızı göreceksiniz. Çünkü paylaştığınız video ya da resimleri ne kadar çok kişi paylaşırsa onların arkadaş listesindeki kişiler de sayfanızı beğenmeye başlayacak ve böylece takipçileriniz çığ gibi büyüyecektir. internetten para kazanmanın yolları olarak ülkemizde en çok kullanılan platformlardan biridir Facebook.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 4

4.Anket Doldurarak Para Kazanma

internetten para kazanma yolları nelerdir diyen okuyuculara verilebilecek bir diğer cevap ise anket doldurarak para kazanma yöntemidir. En kolay olanı budur ama en az kazandıranı da budur. Mantığı şudur, serbest piyasada birbirleriyle sıkı rekabet halinde olan firmalar, reklamların yanı sıra pazar araştırmalarına da bütçe ayırmaktadırlar ve ne düşündüğünüzü, neleri ilginç bulduğunuzu, ne tür ürünleri satın almaya meyilli olduğunuzu öğrenmek için sizlere anket doldurtup bunun için size para ödemektedirler.

Bu sistemle çalışan master sitelere üye olur ve anket mailleri alırsınız. Hangi anketten ne kadar para kazanacağınız üzerlerinde yazar. Seçer ve doldurursunuz. Vaktim bol, internetten daha çok para kazanmak istiyorum diyorsanız istediğiniz kadar doldurursunuz. Göreceğiniz rakamlar bazen düşük olabileceği gibi bazen de çok şaşırtıcı, yüksek rakamlar olabilir. Yapacağınız tek şey, bir müşteriymiş gibi sorulan sorulara cevap vermek. Yalan da değil, siz bir müşterisiniz zaten. Her ay düzenli olarak eviniz ve kendiniz için ürünler satın alıyorsunuz. Bu anketler vasıtasıyla da ürünler hakkındaki düşüncelerinizi marka araştırmacılarına aktarmış oluyorsunuz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 5

5.Makale Yazarak Para Kazanmak

internetten para kazanmak için ne yapmalıyım diyenlere bilgisini vereceğimiz bir diğer yol ise makale yazarak para kazanmak. Bir ev hanımı, öğretmen, mühendis, doktor… Tahsiliniz ne olursa olsun veya tahsilsiz olun hiç sorun değil. Rahatlıkla uygulayabileceğiniz işlerden biri de makale, yazı yazarak para kazanmaktır. Önemli olan tek şey yazı yazabilme yeteneği olması.

Web dünyasında karşınıza çıkan ve içerisindeki yazıları okuduğunuz birçok site kendi bünyesinde editör, yazar…vs. çalıştırmak istemiyor çünkü maaş, yemek, SGK masrafları gibi rakamlar günümüz dünyasında artık zarar ettiriyor. Kendi bünyesinde içerik/yazı oluşturacak kişiler olmayan site sahipleri freelance çalışan yazarlarla iş birliği yapıyor. Böylece bir büro ortamı, mesai saatleri, patron dırdırı olmadan evde, otobüste ya da herhangi bir yerde yazı yazarak internetten para kazanma yelpazesine bir branş daha eklenmiş oluyor.

İçinde bulunduğumuz bilişim çağında internet bağlantısına sahip olan herkes istediği her türlü bilgiye birkaç tuş tıklayarak ulaşabilmekte. Herhangi bir konuda uzman olmanıza gerek yok. Bir konu belirlendikten sonra internette ya da evinizde olan kaynaklardan derlediğiniz cümlelerle rahatça makale oluşturabilirsiniz.

Yabancı diliniz varsa o dilde de makaleler yazabilirsiniz. Çok uzun makaleler yazmak zorunda değilsiniz. Zaten insanlar lafın uzatılmadığı, ulaşmak istediği bilgiye kısa ve net şekilde ulaşabileceği yazıları okumaktan hoşlanıyorlar. Özetle makale yazarlığı ile para kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 6

6.Tedarikçi Olmak

internetten para kazanma yöntemlerinden biri de tedarikçi olmaktır. Yani imalatçıdan ucuza mal tedarik ederek, üzerine kar koyup internette satmak.

Kendi başımdan geçen ufak bir olayı anlatıp daha aydınlatıcı olmaya çalışayım.

ilk iphone telefonumu aldığım yıl, müşteri merkezindeki eleman ‘Aman camı çizilmesin, makinaya zarar gelmesin’ diyerek koruma bandı kullanmamı önermişti. Mantıklı bulup satın almıştım. Yıl 2012 idi ve fiyatı 20TL idi. Bundan yaklaşık 5-6 ay kadar sonra, bir arkadaşımın tavsiyesiyle Hong Kong’lu bir web sitesine göz gezdirme şansı buldum. 20TL’ye satın aldığım o ürünün 1Dolar’a satıldığını gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam 1 dolar o zaman 1,5TL idi. Yani ben Hong Kong’da 1,5TL’ye satılan koruma bandına Türkiye’de 13 katı fiyat ödemiştim. Bu web sitesinin sattığı ürünün kalitesini görmek için üründen 1 paket sipariş ettim. Kargo gemiyle gönderiliyor. Onbeş gün kadar sürmedi ve ürün evimin kapısına kadar geldi. Paketi bir heyecanla açtım ki ne göreyim, arkalı önlü bir tane koruma bandı beklerken paketten iki takım bant çıktı. Yani ülkemizde 40TL’ye satın alabileceğim ürünü ben Hong Kong’dan 1 Dolar’a üstelik kargo bedeli olmadan satın almış oldum. Bu bantlar hala iphone telefonumun üzerinde yapışık halde ve hiçbir kalite sorunu yok.

Sonradan yaptığım incelemeler neticesinde gördümki bu 1 Dolar’ın içerisinde para kazanan sadece bana ürünü yollayan web sitesi değildi. Yani bu ürünü, Hong Kong’ta direkt imalatçısına ulaşıp satın alıyor olsam belki de yarım dolara mal etmiş olacaktım. Özetle bir mal alırken her zaman ilk elden almayı becerebiliyorsak çok ciddi rakamlarla kar ettiğimiz zaten herkesin malumu ancak burada kast ettiğim ülkemizdeki toptancılar sitesi falan değil. Onların da ötesinde olan Uzak Doğu’da ki asıl üreticileri kast ediyorum ve internet sayesinde bu imalatçılardan rahatlıkla mal alınabiliyor.

Uzak Doğu ile ilgili adi mal üretiyorlar ve benzeri dedikoduları lütfen biran evvel silin aklınızdan. Çünkü bu dedikodular o pazarın gelişmesini istemeyen spekülatörlerin bir icadıdır ve ticaretten anlamayan birçok kişi duyduğu bu dedikoduyu laf olsun torba dolsun diye ağızlarına pelesenk etmiştir. Ülkemizde ve dünyanın her yerinde olduğu gibi orada da her tür kalitede ürün üretilmektedir ve dünyanın her yerinde satılan ürünlerin zaten %80’i o bölgede üretilmektedir. Yani eğer orada hep kalitesiz mal üretiliyorsa bu demektir ki dünyanın her yerinde kalitesiz mal satılıyor!

Uzak Doğu’dan satış yapan sitelerde binlerce ürünü inceleyerek beğeni alacak, talep görecek ya da zaten talep gören ürünleri seçip çok komik rakamlara temin edip, üzerine yüksek kar ekleyip ülkenizde kuracağınız bir web sitesi ile satabilirsiniz. Tabi diğer 5 yöntemden farklı olarak bu yöntemde mal alabileceğiniz kadar paranız olması gerekmektedir. İnternetten para kazanma yolları ve yöntemleri adı altında sermayeniz olmasını gerektiren tek yol budur.

***

İnternetten para kazanma yöntemleri nelerdir? internetten nasıl para kazanılır gibi sorulara cevap arayan okuyucularımıza bu 6 yöntem ile yeterli cevapları vermiş olduğumuzu düşünüyoruz. Yine de aklınıza takılan şeyler olursa internetten para kazanma yolları ile ilgili her türlü sorunuzu aşağıya yorum atarak bize ulaştırabilir ve en geç 24 saat içerisinde cevap alabilirsiniz.

Standard