internette çok satan ürünler
E-Ticaret, Girişimci Kafası, İnternetten Para Kazanmak

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi

İnternette en çok satılan ürünler hangileridir liste halinde yayınlandı. E-Ticarette en çok hangi ürünler satılıyor detaylı açıklamaları bu yazımızda!

İnternette Çok Satanlar Nelerdir?

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler TÜBİSAD tarafından açıklandı. Teknolojinin gelişmesi, yaygınlaşması ve tüketicilerin online alışverişe güvenlerinin artması gibi nedenlerle, e-ticaret mağazalarının satışlarının da her geçen gün arttığı bilinen bir gerçek. Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ile Deloitte Türkiye’nin ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu araştırmaya göre, Türkiye’de 2019 yılı itibariyle e-ticaretin hacmi 83 Milyar TL’yi geçmiş durumda. Yani önceki yıllarla kıyaslandığında e-ticaret satışlarında önemli bir artış görülüyor. Para Dünyası olarak biz de bu yazımızda, 2020 yılında e-ticarette en çok satılan ürünler hakkında çeşitli bilgiler paylaştık.

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler 2020

İnternet Üzerinden En Çok Satılan Ürünler Listesi şu şekilde;

İnternette En Çok Satılan Ürün 1

Telefon Aksesuarları:

Eminiz ki buna hiçbiriniz şaşırmadınız. Telefonlar akıllandıkça hayatımızda kapladıkları yer de o oranda artıyor. Birçok insan; bankacılık işlemleri, fatura ödeme, alışveriş yapma, diğer insanlarla iletişim kurma ya da paylaşımda bulunma gibi günlük işlerini ya da sosyal faaliyetlerini akıllı telefonlarını kullanarak gerçekleştiriyor. Hatta yalnız olduğumuz anlarda en yakın arkadaşımız bile akıllı telefonlar değil mi! Bu durum da doğal olarak akıllı telefon aksesuarları için yapılan harcamaları hem artırıyor hem de çeşitlendiriyor. Akıllı telefon kılıfları, kulaklıklar ve şarj aletleri gibi ürünler, 2020 yılında da internet üzerinden en çok satışı gerçekleştirilen ürünler arasında yer alıyor.

İnternette En Çok Satılan Ürün 2

Akıllı Saatler:

Ülkemiz akıllı saatlere daha tam adapte olmuş değil diye düşünenler ikinci sırada bu saatlerin yer almasına şaşırmış olabilir. Akıllı telefonların kullanımını kolaylaştıran ve ek özellikler sağlayan akıllı saatler, her bütçeye ve ihtiyaca uygun olarak bulunabiliyor. Ve istatistiklere de bakılırsa hayli talep görüyor. Telefon ile birlikte çalışan ve telefonun özelliklerini pratik bir şekilde kullanmayı sağlayan akıllı saatler adım sayma, kalp ritmini ölçme gibi ek fonksiyonları ile dikkat çekiyorlar. Özellikle son yıllarda popülerliği artan akıllı saatler, 2020 yılında internet üzerinden en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

İnternette En Çok Satılan Ürün 3

Spor Malzemeleri ve Kıyafetleri:

İnternette en çok satan ürünlerden biri de spor malzemeleri. Bilinçli bir şekilde spor yapan insan sayısının artmasının yanı sıra günlük giyime de uygun şekilde sportif ürünlerin tasarlanması gibi nedenlerle, spor malzemeleri, eşofman ve spor ayakkabı gibi ürünlere olan talep hiç azalmıyor. Spor malzemeleri ve kıyafetleri 2020 yılı itibariyle internet üzerinden en çok satışı gerçekleştirilen ürünler arasına girdi.

İnternette En Çok Satılan Ürün 4

E-Kitaplar:

İnternetin ilk yıllarında e-kitap okuyucusu hayli az iken “Ya ben gazeteyi kitabı elime alıp, tutup, kağıdını hissedip okumalıyım” deniyorken artık tam aksine kağıt için ağaçların telef edilmemesi, kullanım ve taşıma kolaylığı, yıpranma payının olmaması, telefonunuzda hepsini saklayabiliyor olmanın kolaylığı gibi nedenlerle e-kitap satışlarında müthiş bir artış var. Artık neredeyse herkes sadece e-kitap, e-dergi okuyor. Özellikle de Know-How (Bil-Yap/Nasıl Yapıldığını Öğren) türü e-kitaplar çok rağbet görüyor. Bu kitaplar, bir şeyin nasıl yapıldığını sıralı şekilde A’dan Z’ye anlatan rehber niteliğinde kitaplar. Kimisi Yüz Yogası Nasıl Yapılır bunu anlatıyor, kimisi İnternetten Nasıl Para Kazanılır konusunu işliyor… Yani konu çeşitliliğinde sınır gökyüzü ve gerçekten de çok öğretici/eğitici kitaplar. Bu kitaplar sayesinde meslek öğrenen ve kitaptan öğrendiklerini uygulayarak işini kurup, online gelir sağlayan, işlerini başarılı şekilde devam ettiren insanlar bile mevcut.

İnternette En Çok Satılan Ürün 5

Evcil Hayvan Ürünleri:

Evcil hayvan sahiplenen insan sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle şehirlerde artış gösteren bu durum, evcil hayvan ürünlerinin satışlarının da artmasına neden oluyor. Zamansızlık, fiyat avantajı ve çeşitlilik gibi nedenlerle, insanların büyük bir bölümü evcil hayvan ürünleri alışverişlerinde e-ticaret mağazalarını tercih ediyor.

İnternette En Çok Satılan Ürün 6

Kişisel Bakım Ürünleri:

Her zaman popüler olan kişisel bakım ürünleri ve özellikle yüz maskeleri, internet üzerinden alışverişlerde önemli bir yer tutuyor. E-ticaret mağazalarının sağladığı ürün çeşitliliği ve fiyat avantajı gibi nedenler, yüz maskesi gibi ürünlerin internet üzerinden satın alınmasını teşvik ediyor.

İnternette En Çok Satılan Ürün 7

Bebek Ürünleri ve Hamile Kıyafetleri:

Anneler ve babalar için çok özel bir süreç olan hamilelik sürecinde harcamalar artıyor. Hamile kıyafetleri ve bebekler için hazırlanmış özel hediyeler gibi ürünler, 2020 yılında e-ticaret satışlarında önemli bir yer tutuyor.

İnternette En Çok Satılan Ürün 8

Sırt Çantaları:

Okul çağındaki çocuklar, spor salonuna giden ya da işi gereği dizüstü bilgisayarını yanından ayırmak istemeyen insanlar için sırt çantaları hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bahsettiğimiz insanların sayısı göz önüne alındığında, sırt çantası satışlarının miktarı da az çok tahmin edilebilir. Saydığımız bu tür nedenlerden dolayı, 2020 yılında internet üzerinden alışverişlerde sırt çantası satışları önemli bir yer tutuyor.

İnternette En Çok Satılan Ürün 9

Özel Tasarım Tişörtler:

Küçüklü büyüklü birçok firma tarafından satışa sunulan kişiye özel tasarımlı ya da süper kahraman baskılı tişörtler, özellikle son yıllarda popülerleşmeye ve e-ticaret satışları içerisinde önemli bir yer tutmaya başladı. Bu durum 2020 yılı için de geçerliliğini koruyor.

İnternette Ne Satmalı?

Eğer siz de internette ne satmalı diye düşünüyorsanız internette en çok satılan ürünler listesinden ilham alarak, girişim planlarınızı yapabilirsiniz. Elbette ki her yıl açıklanan bu listede mutlaka değişimler olacaktır fakat yukarıdaki listede vermiş olduğumuz bilgiler e-ticarette uzun yıllar boyunca satış hacimleri hiç düşmeyecek aksine artarak devam edecek ürünlerdir.

Standard