internetten para kazanma yolları
E-Ticaret, İnternetten Para Kazanmak, Keşfedilmemiş Kazanç Kapıları

İnternet Yoluyla Para Kazanmak İstiyorum

İnternet yoluyla para kazanmak istiyorum diyenlere internetten para kazanmak için ne yapmalı sırasıyla anlattık. İnternetten para kazanmak için yapılması gerekenler burada. Neler yaparak kısa sürede kazanç sağlanır anlatıyoruz.

internetten para kazanma yolları var bu bir hayal değil. Çünkü günümüz dünyasının her alanının neredeyse tamamı internete taşınmış durumda. Fiziki dünyada var olan avantajların hepsi internette fazlasıyla bulunmakta. Fakat bir fark var ki internet gerçek dünyadan daha büyük bir fırsat alanı. Bunla beraber internetten para kazanmak istiyorum diyen çok kişi var ama harekete geçen kişi sayısı az. Yani ilk avantajınız bu, internetten para kazanmak için rekabet düşük ve bu harika bir avantaj.

Düşünün, mahallenizde bir girişimde bulunmak isteseniz ve dükkan açmak isteseniz muhtemelen bu fikri birileri zaten hayata geçirmiştir. Büyük ihtimalle o pazar çoktan dolmuştur. Fakat internet böyle değil. Hala daha açılmamış binlerce dükkan açığı var. Ek olarak internette sadece mahalle halkınıza değil tüm ülkeye hatta tüm dünyaya satış yapabilirsiniz. Size ihtiyacı olanlar sizi bir tıkla bulabilir. İnternette ticari girişimlerde bulunmanın avantajları saymakla bitmez ama bu kısmı daha fazla uzatmadan, asıl konumuz olan internetten para kazanmak için ne yapmalıyım konusunda aydınlatıcı bilgileri aktarmaya başlayalım, internetten kazanç sağlamak için yapılması gerekenlere geçelim.

internet Yoluyla Para Kazanmak istiyorum Ne Yapmalıyım?

internetten para kazanmak için ne yapmalıyım diyenler, ne yaparsanız iyi sonuçlar elde edebileceğiniz biraz kişisel eğilim ve zevkinize kalmış bir durumdur fakat en doğru seçimi yapabilmeniz için elbette ki sizi başıboş bırakmayacağızı belirtelim. İnternetten üzerinden para kazanmak istiyorum diyenler için en sağlıklı yolun hangisi olduğunu ve nasıl harekete geçeceğinizi bu yazıda göstereceğiz ama bunla beraber ilk fırsatta internetten para kazanma yöntemleri başlıklı yazımızı da okumanızı ve 6 farklı yöntemin ne olduğunu öğrenmenizi rica edeceğiz. Yani önce kendi yönteminizi seçin. Bunu şimdi yapmayın, bu yazıyı okumanız bitince diğer yazıya geçin.

internet Yoluyla Para Kazanmak istiyorum Nereden Başlamalıyım?

internetten para kazanmak için yapılması gerekenlerin en başında istikrar bulunmaktadır. Eğer bu işi bir nevi hobi gibi yaparım yaklaşımında değil de bir aileyi çok rahat geçindirebilecek bir kazanç elde edecek şekilde ciddi bir yaklaşımdaysanız size önerimiz Affiliate Marketing olur. Türkçesi Satış Ortaklığı’dır. Yüksek rakamlar kazandıran ve bu kazancı hayatınızın sonuna kadar düzenli şekilde devam ettirebileceğiniz en akıllıca yöntem budur.

Marketing lafını duyunca, bunun Avon, Oriflame ya da Ersağ satış elemanlığı gibi olduğunu zannetmeyin. Bu bambaşka bir olaydır. Kimseyi üye yapmak, sisteme alt üye sokmak gibi saçma ve sıkıcı şeyler yoktur bu işin içinde. öğrenciyim internetten para kazanmak istiyorum diyen de yapabilir hali hazırda bir iş sahibi olanlar da yapabilir. Bu son derece keyif alarak yapabileceğiniz ve üzerinizde pijamalarınızla, evde, hiçbir yere git gel yapmadan yüksek kazançlar elde edebileceğiniz muhteşem bir kazanç yöntemidir. işin detaylarını yukarıda linkini verdiğimiz yazıdan öğrenebileceğinizi söylediğimiz için burada uzun uzadıya tekrar anlatmayalım ama yöntemi nasıl uygulayabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

  • internetten para kazanmak için ne yapmalı? Yapmanız gereken ilk şey Affiliate Marketing’i nasıl hayata geçireceğinizi adım adım sırasıyla anlatan Know-How (Bil-Yap) türü bir kitap almak. Bu sektörde belli bir süredir faaliyette olan kişilerin hazırladığı rehber kitaplar size büyük katkı sağlayacaktır. Bu adımı es geçerseniz sonraki adımlarda kendinizi ne kadar hırpalarsanız hırpalayın bir arpa boyu yol gidemezsiniz. Kendi başınıza gidebilecek olsanız da bu süre 2-3 yılı bulacaktır. Know-How (Bil-Yap) türü bir kitabın yönlendirmeleriyle bu 2-3 yıllık süreyi 2-3 aya indirebilirsiniz. Böylece Affiliate Marketing’de yapılması gerekenleri, Amerika’yı yeniden keşfeder gibi keşfetmeye gerek duymaz ve okuyup öğrendiklerinizi hızlıca hayata geçirebilirsiniz. Bunun sonucunda da kısa sürede para kazanmaya başlarsınız.
  • Yapılması gereken ikinci şey Affiliate Marketing havuzunu yöneten firmaların sunduğu marka ve ürünleri inceleyip size en iyi kazancı sağlayacak ürünü/ürünleri seçmektir. Bu aşamada, hangi havuzu seçmeniz gerektiği ayrı bir önem taşıyor, seçmiş olduğunuz havuz içerisinde hangi markayı ve ürünü seçeceğiniz ayrı bir önem taşıyor. Kimi havuzlar üyelik girişi için ücret alabiliyor. Kimisi ise hiç bir ücret almıyor. Kimisi oluşturduğu havuzda sadece dijital ürün alım-satımı yaparken kimisi ise sizi fiziksel, elle tutulur ürünlerle buluşturuyor. Dijital ürünlere örnek yazılım, e-kitap…vs. Fiziksel ürünlere örnek Mudo markasından bir koltuk-Defacto’dan bir kazak-Vestel’den klima…gibi ürünler olabilir. Hangi tür ürünlerin hangi havuzda olduğu, bu havuzlara girişte ne gibi şeyler yapmanız gerektiği, havuzdan seçip nette satışını yapacağınız ürünlerden en kolay parayı size hangisinin kazandıracağı gibi detayları yukarıda bahsettiğimiz rehber kitaplardan kolayca öğrenebilirsiniz. Merak etmeyin bu konudaki en iyi kitabın hangisi olduğunu da yazımızın sonunda vereceğiz.
  • Yapılması gereken üçüncü şey havuz ve ürün seçiminizi yaptıktan sonra satışlarınızı yapmaya başlayacağınız web sitesini kurmak. Bu sitenin, site tasarımcılarına 2.000-3.000TL ödeyeceğiniz bir site olmasını asla önermiyoruz. İnanın bu paraları harcamanıza hiç gerek yok! Zaten bu, Affiliate Marketing’in sermayesiz para kazanabileceğiniz bir yöntem olması ününe leke düşürür. Affiliate Marketing’in en güzel yanı budur. Her şeyi kendiniz yapabilirsiniz. ‘Ben nasıl yaparım, bir web sitesi yapamam’ demeyin, rehber kitap bunu da nasıl yapacağınızı adım adım anlatıyor olacak. ‘Vay be, ne kadar basitmiş meğer’ diyeceksiniz. Facebook’ta kendine bir profil hesabı açabilen herkes bunu da yapabilir. Rahat olun.
  • Yapılması gereken dördüncü şey kurduğunuz site ya da bloğa ziyaretçi çekmek için yazılı içerikler üretmek. Zaten sistemi bir kez kurduktan sonra düzenli şekilde ilgilenmeniz gereken tek şey bu olacak. Sitenize içerik, yazı, makale yüklemek. Sitenizin içeriği yeterli olduğunda isterseniz bunu yapmayı da bırakabilirsiniz, çünkü zaten ürünleri satıyor ve para kazanıyor olacaksınız. Ama inanın bu işin tadına vardıktan sonra ayda kazandığınız 4-5Bin TL’yi daha da arttırmak için durmayacak ve seve seve içerik arttırmaya devam edeceksiniz. Kimi Affiliate’ler bu rakamları kazanırken kimisi de mola vermez, içerik üretip site trafiğini arttırmaya devam eder bu rakamın kat be katını kazanırlar. Bu seçim size kalmış. Burada önemli olan içeriği nasıl üreteceğinizi bilmektir. Bu, okulda kompozisyon dersinde yazdığınız yazılara benzemez ya da sadece pazarlama gücünü arttıracak ifadeler koymak değildir mesele. işin asıl kilit noktası; Google gibi arama motorlarını cezbetmektir. Affiliate Marketing yapan kişiyi diğerlerinden farklı kılan en büyük faktör budur zaten! Oluşturacağınız içeriklerde neler yaparsanız, arama motorlarının size trafik göndereceğini bilmek bu işin en önemli kısımlarından biri. Bunu da yine rehber kitaplardan okuyup öğrenebileceksiniz.

Şimdi durumu şöyle bir toparlayacak olursak, internetten para kazanmak için ihtiyacınız olmayan şeyler;

  • Yüksek rakamlar harcamak zorunda değilsiniz,
  • Özellikle web sitesi kurmak için site tasarımcılarına para bayılmak zorunda değilsiniz. (Bir para harcayacaksanız bu sadece rehber kitap için olmalı.)

İhtiyacınız olan şeyler;

  • Affiliate Marketing’de atacağınız adımları sıralı şekilde tüm detaylarıyla gösteren Know-How rehber edinmek. (Yapılması gerekenler listesinde yazdığımız ikinci ve üçüncü adımları size bu kitap tüm detayları ile gösterecek)
  • Sitenize içerik oluşturmak

Hepsi bu. Şu an bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. ilk seferde herkes bunu yaşar ama işin arka planına geçtikten sonra hepsinin ne denli kolay olduğunu ve karmaşık olmadığını kısa sürede göreceksiniz. Aklınızın takıldığı herhangi bir konu varsa aşağıdaki yorum kısmından çekinmeden bize yazabilirsiniz.

internet yoluyla para kazanmak istiyorum diyenlere önereceğimiz en iyi rehberin GooMass olduğunu da belirtmiş olalım. Affiliate Marketing’de usta iki Türk tarafından hazırlanmış çok önemli bir rehberdir. Bu rehberle kısa sürede internetten ciddi kazanç elde etmeye ilk adımı atabilirsiniz.

***

İnternet yoluyla para kazanmak istiyorum diyenlere internetten para kazanmak için ne yapmalı sırasıyla anlattık. İnternetten para kazanmak için yapılması gerekenler konusunda aklınıza takılan şeyler varsa aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.

Standard