güvenilir açık artırma siteleri
Keşfedilmemiş Kazanç Kapıları

En Güvenilir Açık Arttırma Siteleri Hangileridir?

Güvenilir açık arttırma siteleri hangileridir bu konuda detaylı bilgiler verdik. Yerli ve de yabancı açık arttırma siteleri üzerinden online bir şeyler satın almak istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Ürünleri, piyasa değerinin çok altında Madbid ve türü sitelerden satın almış mutlu müşterilerin hikayelerine rastlamışsanız ve siz de kuruşlu yerli yabancı güvenilir açık arttırma siteleri arayışındaysanız bu yazı size hayli katkı sağlayabilir. Detaylı ve uzun bir araştırma yapmayı gerektiren bu konu, gerçekten yabana atılır bir konu değil. Hayat pahalılığına çözüm arayışında olan binlerce insan var ve bu konuda en doğru seçimi yapmak istiyorlar. Peki açık arttırma siteleri ile ilgili durum nedir? Açık arttırma sistemi ile çalışan sitelere ne kadar güvenilebilir en güvenilir açık arttırma sitesi hangisidir? Kuruşlu açık artırma siteleri ve dahasını aşağıdaki satırlarda bulacaksınız.

Güvenilir Açık Arttırma Siteleri Neye Göre Belirlenir?

Güvenilir açık arttırma siteleri denildi mi çok önemli 3 detay bulunmakta.

  1. Açık arttırmasını kazandığınız bir ürünün elinize ulaşıp ulaşmayacağı,
  2. Kişisel mali bilgilerinizin herhangi bir güvenlik açığına maruz kalmayacağı,
  3. Sitenin bot kullanıp kullanmadığı.

Bu 3 detay çok önemli ama her birinin de bu küme içerisinde farklı bir önemi var. Örneğin, kişisel mali bilgilerinizin herhangi bir güvenlik açığına maruz kalmayacağı detayı sadece güvenilir açık arttırma siteleri için değil, diğer tüm siteler için de gerekli bir güvenlik duvarıdır. SSL sertifikası vasıtasıyla internet bağlantınıza sızmak ve kredi kartı bilgilerinize ulaşmak isteyen kötü niyetli hackerların önü kesilir. E-ticaret yapsın ya da yapmasın her sitede SSL bulunması gerekir. Girdiğiniz bir web sitesinin SSL sertifikası kullanarak sizi korumaya almış olduğunu adres çubuğundaki kilit işaretinden anlayabilirsiniz. Örneğin bizim sayfa adresimizin sol yanında göreceğiniz kilit gibi. Ya da sayfa adresinin https:// ile başlıyor olduğunu görmeniz de yeterli olacaktır. (s) harfi varsa site bu teknik açıdan güvenilir bir sitedir.

Güvenilir Açık Arttırma Siteleri Bot Kullanır mı?

Güvenilir yerli açık arttırma siteleri ya da yabancı açık arttırma siteleri özellikleri hakkında kimileri ‘Hayır, bot kullanmamaları gerekir’ dese de bu konuda farklı yorumlar bulunmakta. Açık arttırmalara sahte alıcı yerleştirmek suçtur deniyor ve bu sitelerin bu anlamda denetlenmesi gerektiği vurgulanıyor. Elbette doğru. İnsanların iyi niyetini suistimal etmek üzere hazırda bekleyen pek çok kuruluş var. Bu nedenle açık arttırma sitelerinde olmazsa olmaz en önemli detaylardan biri site tarafından kontrol edilen sahte kullanıcı hesaplarının olmamasıdır. Bu hesaplarla süresi dolmak üzere olan ürünlere sahte teklifler vermek ciddi suçtur. Özellikle de satışların bu sahte kullanıcıların elinde kalacak şekilde ayarlanması affedilemez bir suçtur. Aşırı ucuz rakamlardan satışlar yapabilen açık arttırma siteleri yetkili mercilerin de denetimiyle zamanla elenecek ve geriye sadece işini iyi yapanlar kalacaktır. Orası kesin!

Henüz ülkemizde çok yeni sayılır bu sistem için acele etmeyin ve biraz daha sabrederek, meydanda sadece güvenilir açık arttırma sitelerinin kalmasını bekleyin deriz. Bilgi Teknolojileri Kurumu internette pek çok zararlı sayfayı temizlediği gibi açık arttırma siteleri için de aynı temizliği yapacaktır.

Açık arttırma siteleri konusunda fazla aceleci olmamanızı ve resmi makamlarca belli bir temizlik yapıldıktan sonra yerli yabancı açık arttırma siteleri üzerinden online canlı işlem yapmanızın en sağlıklısı olacağını son söz olarak belirtmiş olalım.

Standard