evin tamamına kredi veren bankalar
Krediler ve Kredi Kartları

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar Listesi

Evin tamamına kredi veren bankalar listesi burada. Evin tamamına kredi alabilir miyim diyenlere ev kredisi tamamını veren bankalar ve bu bankaların şartlarını prosedürlerini aktardık.

Herkesin öncelikli hayali, kendine ait bir evi olmasıdır. Senelerdir çalışıp didinmelere rağmen var olan ekonomik ortamda, binlerce insan için gerçekleşmesi oldukça zor bir hayal bu. Çoğu kişi yeterli peşinatı denkleştiremiyor, almak istenen eve bankalar tarafından verilen %75 oranındaki kredi insanların işini hafifletmiyor. Neyse ki yeni uygulamalarda bir umut var. Hala kira ödemeye devam etmek istemiyorsanız evin tamamına kredi veren bankalar listesi sırtınızdaki yükü hayli hafifletebilir. Bankaların sunduğu alternatif yol ne denli işinizi görecek gelin birlikte bakalım…

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar Ne istiyor?

Bankalar, evin tamamına kredi verebilmek için uygun bir yöntem geliştirmiş durumdalar. 2016 yılında yıl boyunca devam eden uygulama buydu. 2017 ve 2018 yılında da bu yöntem devam etti. Uygulanan yöntem şöyle; Sahip olmak istediğiniz ev için standart konut kredisi prosedürleri uygulayıp yani konut kredisi başvurusunda bulunup, gerekli rutinleri takip ediyorsunuz. Evin değerinin %75’ini bu yolla veriyorlar. Bunla beraber, eksik kalan diğer miktar için başka bir gayrimenkulü bankaya teminat olarak gösterip tüketici kredisi almanızı sağlıyorlar. Tüketici kredisi adı altında verdikleri bu parayı almak için kullanacağınız gayrimenkulün tapusu, bir yakınınızın ya da herhangi bir tanıdığınızın üzerine olabilir. İşte bu noktada, çevrenizden biriyle böylesi bir işbirliği yapabiliyor durumda olmanızın önemi devreye giriyor. Çevrenizde ona ait olan gayrimenkulü bankaya teminat olarak göstermenize rıza gösterecek biri olmalı.

Bu alternatif yol herkese uygun olmayabilir. Sizin işinizi ne denli görüyor, bilemiyoruz ama bankaların şu dönemde uyması gereken yasal zorunluluklar sebebiyle sunabildikleri uygulama sadece bu. Arkadaştan dosttan, malını ipotek etmesini istemek kimileri için hiç kolay olmayabilir. Fakat geçmişte kendisiyle mali bir hukukunuz olmuş biri olabilir, vakti zamanında kendisine hayli faydanız dokunmuş biri olabilir ya da bir eve sahip olduğu halde size nakit borcunu bir türlü kapatamayan biri olabilir. Alternatifleri yazması bizden, akıl yürütüp şartlarınızı değerlendirmesi sizden olsun..!

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar Listesi

Ev kredisi tamamını veren bankalar şöyle;

  • Akbank
  • Finansbank
  • OdeaBank
  • Garanti Bankası
  • HSBC
  • İş Bankası
  • Vakıf Bank

başta olmak üzere pek çok marka ile bu işlemi yapabilirsiniz. Çalıştığınız banka bu listede yoksa dert etmeyin. Hatırlayın, en az müşterileri kadar bankalar da kendilerine gelen işlerin tamamlanmasına heveslidirler. İşleri para satmak olduğundan ve para sattıkça kazanan kurumlar olduklarından işinizi çözebilmek adına bu yöntemi uygulayacak olabilirler. Şubenize gidin ve bu yöntemi uygulayıp uygulayamayacağınızı bizzat kendilerine sormaktan çekinmeyin.

Standard