Affiliate Marketing nasıl yapılır
E-Ticaret, İnternetten Para Kazanmak, Keşfedilmemiş Kazanç Kapıları

Affiliate Marketing Nasıl Başlanır Nasıl Üye Olunur?

Affiliate Marketing nasıl başlanır nasıl üye olunur nasıl yapılır-Başlayacağı yeri bilmeyenler için tüm detaylar. Affiliate Marketing’e sağlam bir giriş yapın.

Sayfamızın bu yazısına ulaşmış olduğunuza göre demek ki Google’a ‘Nasıl yapılır, Nasıl başlanır, Nasıl üye olunur’ şeklinde bir arama yapmış olmalısınız. Bu da demek oluyor ki; Affiliate Marketing eğitimi hakkında zaten belli bir miktar bilgiye sahipsiniz. Öyleyse Affiliate Marketing’in ne olduğuna dair detaylardan bahsedip, sizi boşuna yormayalım ve direkt olarak Affiliate Marketing nasıl başlanır konusuna geçelim.

Öncelikle Affiliate Marketing ile internetten para kazanmak için ihtiyacınız olmayan şeyleri size bir hatırlatalım;

  • Yüksek rakamlar harcamak zorunda değilsiniz,
  • Özellikle web sitesi kurmak için site tasarımcılarına para bayılmak zorunda değilsiniz.

Bu hatırlatma çok gerekliydi, çünkü çoğu kişi bilgi eksikliği nedeniyle acemilik döneminde bazı gereksiz harcamalar yapabiliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu harcamalara ihtiyacınız yok.

İhtiyacınız olan şeyler;

  • Affiliate Marketing’de atacağınız adımları sıralı şekilde tüm detaylarıyla size gösterecek bir rehber edinmek/90TL’den başlayan değişken bir ücreti var
  • Satışlarınızı yapacağınız içerik oluşturmak/Bedava

Affiliate Marketing Nasıl Başlanır?

Üye olma aşamasına geçmeden önce yapmanız gereken ilk şey; Size rehberlik yapacak olan e-kitabı ya da kişiyi/danışmanı edinmektir. Zaten bunun dışında yapacağınız başka bir harcama da olmayacak çünkü rehber kitap ya da rehber kişi sizi gereksiz harcamaların tamamından koruyacak.

Bu rehberi edinmezseniz, affiliate marketing veren firmalar veya ücretsiz satış ortaklığı sitelerinin hangileri olduğunu bulmanız hayli zaman alacaktır. Bu siteleri bulmuş olsanız bile, hangi ürünü seçeceğinizin püf noktalarını bilemeyeceksiniz. Bu gibi durumlar size çok zaman kaybettirecektir. Rehberin tek avantajı bunlar da değil. Affiliate Marketing alanına dair yapılması gereken tüm pratikleri (web sayfası kurma, içerik oluşturma, SEO bakımları…) adım adım öğrenebilmenizin tek yolu bu rehberlerdir. Rehber yoksa, başarıya geç ulaşacaksınız veya belki de hiç ulaşamayacaksınız demektir.

Affiliate Marketing Nasıl Üye Olunur?

Rehber kitabınızın ya da rehber kişinizin size tavsiye edeceği ücretsiz satış ortaklığı sitelerinde tıpkı bir Facebook hesabı açar gibi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Kimi sitelerin ara yüzü çok daha anlaşılır, kolaydır ama ara yüzü en karışık olanı bile inanın hiç zor değildir. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra havuzdaki tüm ürünleri inceleyebilme hakkınız doğar. Hangi ürünün hangi dönemlerde daha çok sattığını, ürünlerin komisyon oranlarının neler olduğunu, diğer Affiliate’ler tarafından yapılan satışların grafikleri gibi pek çok detay elinizin altında olur, istediğiniz kadar inceleyebilir ve rehber kitabın/rehber kişinin size yaptığı yönlendirmelerle ürünlerinizi seçer ve satışlarına başlayabilirsiniz.

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Affiliate marketing nasıl yapılır eğitimi için 2 rehber önerimiz olacak. Rehber kitap olarak önerimiz GooMass’tir. Ülkemiz Türkiye’de Affiliate Marketing sisteminde çok uzun süredir Affiliate’lik yapan Orçun Aykaç ve Cüneyt Aykaç tarafından yazılmış çok geniş kapsamlı bir rehberdir. Kitap okumakla vakit kaybetmeyeyim hemen affiliate marketing eğitimi alayım diyecek olursanız da rehber kişi olarak, yine yıllardır satış ortaklığı yapan Ömer Nemutlu’dan online danışmanlık alabileceğinizi belirtelim. Hiç laf kalabalığı yapmadan, neler yapmanız gerektiğini sizle hızlıca paylaşıp üç gün içerisinde satış ortağı olmanızı sağlayan bilgileri online veriyor. “Affiliate Marketing nasıl başlanır”, nasıl yapılır, nasıl üye olunur ile ilgili her detayı eksizsizce bu rehberlerden edinebilirsiniz. Kitap rehbere ulaşmak için Google’a GooMass yazıp arama yapabilirsiniz. Ömer Nemutlu’dan online danışmanlık almak için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Standard