açık artırma siteleri araba
Keşfedilmemiş Kazanç Kapıları

Açık Artırma Siteleri Araba Dağıtıyor Ama Nasıl?

Açık artırma siteleri araba dağıtıyor. Açık arttırma sitesi araba satışı nasıl yapıyor en detaylı bilgiler burada. Açık artırma sitelerinden araba almak niyetindeyseniz bu yazıyı okumalısınız.

Ederinin çok ama çok altında fiyatlarla ürün sahibi olmak isteyenlerin son yıllardaki gözdesi, açık artırma siteleri oldu. Piyasa değeri hayli yüksek olan ürünleri çok komik fiyatlara mal edebilme sistemine dayalı açık artırma siteleri telefon tablet bilgisayar araba ve bilimum farklı değerli ürün satışı yapabiliyor. Peki bu sistemdeki mantık nasıl işliyor, hileleri nelerdir, açık artırma sitesinden araba almak mantıklı mı? gibi sorularınızı bu yazıda cevapladık.

Açık Artırma Siteleri Araba ve Diğer Ürünleri Nasıl Bu Kadar Ucuza Satabiliyor?

Açık artırma siteleri araba telefon ya da diğer ürünleri aslında sanıldığı gibi ucuza satmıyor. Aksine, herhangi bir ürünün satışından elde ettiği kazanç o ürünün piyasa değerinin çok çok üzerinde bile olabiliyor ama bu durum size yansımıyor. Çünkü sistemde, bir ürüne teklif veren sizin dışınızda da yüzlerce kişi var ve hepinizin cebinden çıkan para totalde inanılmaz rakamları bulurken bireylere küçük rakamlar şeklinde yansıyor. Daha açık bir anlatımla şöyle tarif edelim;

Örneğin İngiltere menşeili Madbid sitesini ele alalım. Bu sitede alabileceğiniz en düşük kredi 275 kredidir ve fiyatı 99,99TL’dir.

99,99TL / 275 = 0,36TL Bir kredinin size maliyeti budur. isterseniz matematiği daha iyi anlamak için bunu bir kenara not edin. Bir kredinin size maliyeti 0,36TL.

Kredinizi satın aldığınızı ve Apple ürünü olan bir Ipad tablet için ya da telefon için açık artırmaya girdiğinizi farz edelim. Bu Ipad için her bir teklif verişinizde sistem sizden 6 kredi kesiyor. Bu 6 kredi, ürünün açık artırmadaki fiyat artışına 0.01TL olarak yansıyor. Açık artırma siteleri araba satarken de başka herhangi bir ürün satarken de bu hileleri kullanıyor. Matematik hep aynı.

Şimdi şu hesaba iyi bakın!

99,99TL / 275 Kredi = 0,36TL Bir kredinin size maliyeti demiştik. Her bir fiyat arttırımınızda sistem 6 kredi kesiyor. Yani 0,36TL x 6 kredi= 2,16TL ödemiş oluyorsunuz ama ürünün değeri o anki açık artırmada sadece 0,01TL artış gösteriyor. Sistem ilk olarak buradan kazanç sağlıyor.

Hal böyleyken, bu açık artırmada Ipad’in 105TL’ye birinde kaldığını düşünün ki genelde bu rakamlarda kalıyor. Harika bir olay! Açık artırmayı kazanmış kişi için bir Ipad’e 105TL ödemiş olmak çok ama çok keyifli bir durum. Peki sistem ne kazanıyor şimdi ona bakalım.

Ürünün açık artırmada değerinin 105TL’ye ulaşması için 10.500 kez teklif verilmesi gerekiyor. (105TL/0,01TL= 10.500 teklif)

Ürün için 0,01TL fiyat artırımının hesabınızdan kesilen 6 kredi nedeniyle size maliyeti 2,16TL idi.

10.500 x 2,16TL= 22.680TL açık artırma sisteminin kazandığı para. Ipad’in piyasa fiyatı 2.000TL olsa sisteme kalan kazanç 20BinTL civarında. Arka planda görmediğimiz site masraflarını da ekleseniz yine de piyasadan kat be kat yukarıda kazanıyor olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Açık artırma siteleri araba satışında da başka ürün satışında da aynen bu matematiği uyguluyor. Yani bu gibi sitelerde mantık şu arkadaşlar, sistem totalde çok kazanıyor ama bireylere çok düşük maliyetle ürün alma şansı tanıyor. Yani sizi kazıklamıyor, size küçük rakamlar harcatırken kendisi totalde çok kazanıyor. Alan memnun satan memnun!

Açık Artırma Siteleri Araba Alırken Dikkat!

Açık artırma siteleri araba telefon ya da başkaca herhangi bir ürün alışverişinizde içerisinde kalacağınız matematik yukarıdaki ile birebir aynı. Sadece hesabınızdan kesilen kredi miktarları değişiyor ve elbette ki daha yüksek rakamlar dönüyor. Örneğin şu an bu yazıyı oluştururken sistemde satışta olan arabalara göz attık. Aşağı listedeki arabalar için her bir teklifte artırıcının hesabından 15 kredi kesiliyor. Bunun size maliyetini yukarıdaki örnek hesap şeklini izleyerek yapabilirsiniz.

 • Toyota Yaris Yeni 1.5 Fun Special MDs
 • Volkswagen Polo 1.2 TSI Comfortline
 • Nissan Juke 1.2 Visia modelleri şu an satışta ve arttırıcılar hızlı bir rekabet halinde. Bu araçlardan birine, maksimum 5.000TL gibi komik bir rakama sahip olabiliyorsunuz.

Açık artırma siteleri araba ürünleri ile ilgili aşağıdaki şu ikazlarda bulunuyor;

 • Açık artırmaya katılarak, devir teslim ve tanıtım aktivitilerinde yer alacağınızı, fotoğraf ve videolarınızın tanıtım aktivilerinde kullanılabileceğini kabul etmiş olacağınızı,
 • Kazanan kişinin, arabayı Madbid’in tercih edeceği bayiden almayı kabul ettiğini,
 • Ehliyet sahibi olmanız gerektiğini,
 • Aracın sigortasının kendi sorumluluğunuzda olduğunu,
 • Aracın teslimatının bayinin teslim süresine ve diğer kısıtlamalara bağlı olduğunu,
 • Aracın stokta olması gerektiğini ya da kazanan kişinin, araç stoğa girene kadar beklemeye hazırlıklı olması gerektiğini,
 • Aracın uygun olmaması durumunda perakende fiyatı aynı olan başka bir alternatif sunma hakkını saklı tuttuklarını,
 • Arabanın, üreticinin standart modeli olarak hiçbir ekstra donanım olmadan sunulacağını…

60-70Bin TL değerindeki bir araca böylesine komik rakamlara sahip olabiliyorken, açık artırma sitelerinin araba konusundaki ikazlarına pek çok kişi aldırış etmiyor elbette. Şansınız bol olsun.

Araba satan açık artırma siteleri ya da telefon, tablet bilgisayar, ev aletleri vesair konularda aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilir en geç 24 saat içerisinde cevap alabilirsiniz.

Standard